Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Ēeku takon pėrfaqėsuesin e Austrisė Aleksander Bayerl


Prishtinė, 11 nėntor 2003 - Ministri i Mjedisit dhe Planifikimit Hapėsinor, Ethem Ēeku, sot ėshtė takuar me shefin e Zyrės austriake nė Prishtinė, Mag. Aleksander Bayerl, me tė cilin ka biseduar pėr bashkėpunimin nė fushėn e turizmit. Ēeku tha se janė shtruar prioritetet e mundėsisė sė bashkėpunimit mes Austrisė dhe Kosovės, sidomos nė fushėn e turizmit malor. "Kosova ka njė potencial tė mirė nė fushėn e turizmit malor dhe ne shpresojmė qė duke pėrdorur pėrvojėn austriake nė kėto fusha, do tė arrijmė qė njė pjesė e tyre tė implementohen nė Kosovė", ka thėnė Ēeku. Ai mė tej shtoi se ėshtė biseduar edhe pėr fushėn e planifikimit hapėsinor dhe sė shpejti shpreson se do ta bėjė njė vizitė nė Austri, si dhe ardhjen e njė grupi ekspertėsh, tė cilėt do tė vijnė pėr ta ndihmuar Ministrinė e Planifikimit Hapėsinor.

ECIKS / Balkanweb
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

Paribas Bank hyn nė Kosovė
Shtet social
Express: “Koncesioni rrezikon aeroportin”
11,5 milionė euro pėr ta futur “Xella”-n nė prodhim
Heqja e taksave gėzon prodhuesit e mėdhenj tė miellitAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail