Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Kosovė: Pritet ulja e normės doganore


Prishtinė, 10 nėntor 2003 - Zyra e kryeministrit nė bashkėpunim me Ministrinė e Ekonomisė dhe Financave brenda njė periudhe tė shkurtėr pritet tė dalė me njė propozim pėrpara Kėshillit Ekonomik Fiskal lidhur me uljen e normės doganore.

Aktualisht norma doganore pėr tė gjitha produktet dhe shėrbimet e importuara nga jashtė, pėrfshirė kėtu edhe lėndėn e parė dhe pajisjet prodhuese, ėshtė 26,5 pėr qind, prej tė cilave 10 pėr qind janė si taksė doganore dhe 15 pėr qind si Tatim nė Vlerėn e Shtuar (TVSh).

Pėr t’i ruajtur projeksionet buxhetore Qeveria ka futur nė propozim njė ngritje tė vogėl tė TVSh-sė.

Aktualisht organi mė i lartė vendimmarės i qeverisjes ekonomike nė Kosovė ėshtė Kėshilli Ekonomik Fiskal, i pėrbėrė nga anėtarė vendor dhe tė huaj.

ECIKS (K.D.)
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

Paribas Bank hyn nė Kosovė
Shtet social
Express: “Koncesioni rrezikon aeroportin”
11,5 milionė euro pėr ta futur “Xella”-n nė prodhim
Heqja e taksave gėzon prodhuesit e mėdhenj tė miellitAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail