Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Holkeri nė New York pėr tė rifilluar privatizimin


Prishtinė, 10 nėntor 2003 - Nė kuadėr tė pėrpjekjeve pėr rifillimin e procesit tė privatizimit nė Kosovė kryeadministratori, Hari Holkeri, shefi i Shtyllės sė katėrt tė UNMIK-ut, Nikollas Graf Lambsdorf dhe menaxheri gjeneral i Agjencisė Kosovare tė Mirėbesimit, Maria Fuēi, udhėtojnė sot pėr nė New York, ku do tė marrin pjesė nė njė mbledhje tė Asamblesė sė Pėrgjithshme tė Kombeve tė Bashkuara. Nė kėtė mbledhje pritet tė diskutohet edhe lidhur me fatin e mėtejmė tė procesit tė privatizimit nė Kosovė.

Siē dihet ky proces ėshtė ndėrprerė kohė mė parė nga UNMIK-u me arsyetimin e mungesės sė imunitetit ndaj padive ndėrkombėtare.

Mediat kosovare kanė njoftuar se procesi i privatizimit ėshtė ndėrprerė si pasojė e njė padie ndėrkombėtare qė AKM-sė i ka bėrė njė biznesmen amerikan, nė lidhje mė njė ndėrmarrje qė ka qenė nė procesin e komercializimit, e qė tash pritet tė privatizohet.

ECIKS (K.D.)
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

Paribas Bank hyn nė Kosovė
Shtet social
Express: “Koncesioni rrezikon aeroportin”
11,5 milionė euro pėr ta futur “Xella”-n nė prodhim
Heqja e taksave gėzon prodhuesit e mėdhenj tė miellitAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail