Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Nėnshkruhet memorandumi pėr mbėshtetjen e produkteve vendore


PRISHTINĖ, 08 NĖNTOR 2003 - Nė funksion tė mbėshtetjes sė prodhimit vendor dhe konsumimit tė prodhimeve vendore nė Kuvendin e Kosovės, sot kryeparlamentari Daci ėshtė takuar me njė delegacion tė Aleancės Kosovare tė Biznesit, tė kryesuar nga Agim Shahini dhe ka nėnshkruar me tė njė Memorandum Mirėkuptimi. Nė kėtė takim edhe njė herė ėshtė shprehur mbėshtetja pėr rritjen e sasisė dhe sidomos tė cilėsisė sė prodhimeve tė vendit. Nė kėtė vėshtrim Daci ėshtė shprehur se institucionet tona do tė ndihmojnė prodhimin dhe nxisin konsumimin e prodhimit tė vendit, si parakusht pėr zhvillim tė pėrshpejtuar tė Kosovės.

ECIKS / RTKLIVE
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

Paribas Bank hyn nė Kosovė
Shtet social
Express: “Koncesioni rrezikon aeroportin”
11,5 milionė euro pėr ta futur “Xella”-n nė prodhim
Heqja e taksave gėzon prodhuesit e mėdhenj tė miellitAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail