Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Doganat kosovare ndalojnė 5000 litra naftė


PRISHTINĖ, 07 NĖNTOR 2003 - Policia e UNMIK-ut dhe pjesėtarėt e doganave kanė kapur katėr kamiona tė cilėt mbanin tė fshehur nė rezervuar tė veēantė mbi 5000 litra naftė qė ishin futur ilegalisht nė Kosovė nga Maqedonia.

Nė tė vėrtetė dy kamionėt e parė me rezervuare ilegale, pasi kishin kaluar vendkalimin kufitar nė Han tė Elezit kishin vazhduar rrugėn drejt njė pompe tė benzinės nė kryqin rrugor pėr nė Viti dhe nė kėtė pompė policia i ka vėrejtur kamionėt duke zbrazur naftėn nga rezervuarėt ilegal.

Pas kėsaj, policia i ka kthyer kėta kamionė prapa nė terminalin doganor nė Han tė Elezit dhe nė bashkėpunim me doganat ka gjetur edhe dy kamionė tė tjerė me rezervuare tė maskuara.

ECIKS / QIK
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

Paribas Bank hyn nė Kosovė
Shtet social
Express: “Koncesioni rrezikon aeroportin”
11,5 milionė euro pėr ta futur “Xella”-n nė prodhim
Heqja e taksave gėzon prodhuesit e mėdhenj tė miellitAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail