Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

"British Airways" ndėr aviokompanitė mė profitabile nė Kosovė


Prishtinė, 7 Nėntor 2003 - Arsyeja qė kompania ajrore Britanike ka organizuar njė konferencė pėr media nė Prishtinė ishte njoftimi i opinionit kosovar me tė arriturat e „British Airways“ nė Kosovė gjatė operimit dyvjeēar si dhe paraqitja e rėndėsisė sė hapjes sė linjės direkte me Britaninė e Madhe pėr Kosovėn.

Ēėshtjet tė cilat u biseduan nė kėtė konferencė, kishin tė bėjnė me rolin dhe kontributin e „British Airways“ pėr biznesin lokal tė aviacionit, bashkėpunimin e kėsaj kompanie me Aeroportin e Prishtinės, mėnyrat e operimit nė Kosovė, etj.

Duke folur pėr rezultatet e punės dy vjeēare dhe pėr lansimin e fushatės “Londra ėshtė mė afėr se qė mendon”, zyrtari i kėsaj kompanie z. Pik, tha se shpejtimi i procedurės sė marrjes sė vizave dhe shtimi i numrit tė fluturimeve janė dy nga gjėrat mė tė rėndėsishme qė linjat e “British Airways” mes Londrės e Prishtinės tė jenė ndėr mė profitabilet.

ECIKS (K.D.)
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

Paribas Bank hyn nė Kosovė
Shtet social
Express: “Koncesioni rrezikon aeroportin”
11,5 milionė euro pėr ta futur “Xella”-n nė prodhim
Heqja e taksave gėzon prodhuesit e mėdhenj tė miellitAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail