Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Rexhepi: Menagjimi i dobėt dhe korrupsioni lė Kosovėn pa rrymė


PRISHTINĖ, 31 TETOR 2003 - Kryeministri i Kosovės Bajram Rexhepi u takua me grupin punues nga Sektori Energjetik – USAID-it, AER-it, AKM-sė, ku temė diskutimi ishte gjendja e rėndė energjetike nė vendin tonė dhe angazhimi i tė gjithėve pėr tė tejkaluar kėtė gjendje.

Sipas kryeministrit Rexhepi, problemet teknike nė termocentralet A dhe B, menagjimi i dobėt dhe korrupsioni janė tre faktorėt kryesor qė qytetarėt e Kosovės i lė pa rrymė.

Pas takimit u njoftua se grupi punues i sektorit energjetik do tė formoje njė komision pėr mbiqyrje tė punės sė Korporatės Energjetike te Kosoves . Edhe pse ky komision mė shumė do tė ketė rol kėshillidhėnės, megjithatė, sipas kryeministrit Rexhepi, fjala e kėtij komisioni do tė ketė rol nė vendimarrje.

ECIKS / RTK
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

Paribas Bank hyn nė Kosovė
Shtet social
Express: “Koncesioni rrezikon aeroportin”
11,5 milionė euro pėr ta futur “Xella”-n nė prodhim
Heqja e taksave gėzon prodhuesit e mėdhenj tė miellitAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail