Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Pėrfaqėsuesit e AKB-sė u takuan me kryeministrin


PRISHTINĖ, 29 TETOR 2003 - Pėrfaqėsues tė Aleancės Kosovare tė Biznesit, nė kuadėr tė javės sė Biznesit kanė zhvilluar takime me kryeministrin Bajram Rexhepin dhe kryeparlamenatrin Nexhat Daci, prej tė cilėve kanė marrė pėrkrahjen pėr tė favorizuar prodhimin vendor.

Ata kanė kėrkuar nga institucionet e Kosovės qė tė ndėrtojnė njė infrastrukturė ligjore pėr tė mbrojtur prodhimet vendore. Megjithėse kryeministri dhe kryeparlamentari nuk janė deklaruar pėr mediat, pėrfaqėsuesit e AKB-sė, thonė se kanė marrė pėrkrahjen e tyre pėr tė favorizuar prodhimin vendor.

Aleanca e Biznesit Kosovar ka shpallur Javėn e biznesit. Kjo aleancė e cila po e senzibilizon opinjonin pėr tė mbrojtur prodhimet vendore, nė radhėt e saj ka 23 shoqata afariste dhe 5000 antarė.

ECIKS/ RTK
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

Paribas Bank hyn nė Kosovė
Shtet social
Express: “Koncesioni rrezikon aeroportin”
11,5 milionė euro pėr ta futur “Xella”-n nė prodhim
Heqja e taksave gėzon prodhuesit e mėdhenj tė miellitAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail