Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Rexhepi: Prodhuesit vendor do tė kenė pėrkrahjen tonė


PRISHTINĖ, 28 TETOR 2003 - Promovimi i prodhimeve vendore ka rėndėsi tė veēantė si pėr prodhuesit ashtu edhe pėr zhvillimin e ekonomisė sė vendit tonė u tha dje nė hapjen e javės sė biznesit kosovar. Kryeministri Bajram Rexhepi u premtoi pėrkrahje mė tė madhe institucionale prodhuesve kosovarė. “Prodhuesit vendor dhe bizneset tona megjithė pengesat qė paraqiten vazhdimisht do tė kenė pėrkrahjen tonė “- theksoi kryeministri Rexhepi.

Drejtori i USAID-it, Dejli Fajfer porositi bizneset kosovare qė tė ofrojnė mė shumė kualitet dhe vazhdimėsi tė investimeve.

Ndėrkaq, Agim Shahini, kryetar i Aleancės Kosovare tė Bisnesit, tha se objektiv i kėsaj jave ėshtė ngritja e vetėdijės sė konsumatorėve pėr prodhimet vendore dhe pėrmirėsimi i komunikimit nė mes prodhuesve dhe konsumatorėve. Javėn e Bisnesit Kosovar po e financon USAID-i, ndėrkaq po e mbėshtet instituti pėr hulumtime zhvillimore RINVEST dhe tri televizionet RTK, KTV dhe RTV 21.

ECIKS / RTK
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

Paribas Bank hyn nė Kosovė
Shtet social
Express: “Koncesioni rrezikon aeroportin”
11,5 milionė euro pėr ta futur “Xella”-n nė prodhim
Heqja e taksave gėzon prodhuesit e mėdhenj tė miellitAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail