Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Tė hėnėn fillon Java kosovare e bisnesit


PRISHTINĖ, 24 TETOR 2003 - Nga 27 tetori deri mė 1 nėntor, Aleanca Kosovare e Biznesit do tė organizojė aktivitetin “Java kosovare e Biznesit”. Qėllimi i kėtij projekti qė do tė shėnohet me aktivitete tė ndryshme ėshtė tė ngritet informimi i qytetarėve tė Kosovės pėr produktet vendore dhe njėherit tė shtohet edhe konsumi i tyre.

Sipas pėrfaqėsuesve tė Aleancės Kosovare tė Biznesit njė pėrqindje e madhe e qytetarėve tė Kosovės janė mė shumė tė interesuar pėr produktet e huaja e jo ato tė vendit. Sipas tyre nėse do tė rritet konsumi i prodhimeve vendore, do tė rezultojė me njė ekonomi mė tė zhvilluar, hapjen e vendeve tė reja tė punės, dhe buxhet mė tė qėndrueshėm.

Ky aktivitet zhvillohet pėr herė tė parė nė Kosovė, me synim qė tė zhvillohet nė njė aktivitet tradicional.

ECIKS / RTK
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

Paribas Bank hyn nė Kosovė
Shtet social
Express: “Koncesioni rrezikon aeroportin”
11,5 milionė euro pėr ta futur “Xella”-n nė prodhim
Heqja e taksave gėzon prodhuesit e mėdhenj tė miellitAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail