Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Pritet tė importohet mė tepėr rrymė nė Kosovė


PRISHTINĖ, 22 TETOR 2003 - KEK-u dje me keqardhje ka informuar konsumtorėt qė, edhepse janė vėnė nė dispozicion 20 milion euro ndihmė, nuk ishte nė gjendje tė sigurojė import shtesė tė energjisė elektrike nga rajoni gjatė muajit tetor.

Nė kėtė moment, Blloku B2 ėshtė jashtė sistemit pėr shkak tė problemit nė fushat e ndezjes nė kaldajė. Ekipet pėr riparime urgjente nė KEK janė duke punuar nė sanimin e prishjes por kjo mund tė zgjasė deri tre ditė.

Nė ndėrkohė, KEK-u ka siguruar import emergjent, prej 100 Megavatėeve dhe me kėtė mundėsohet orari i reduktimeve 2:4, nė favor te territ. Janė duke u bėrė pėrpjekje pėr tė pėrshpejtuar punimet nė Bllokun A5, i cili ėshtė nė riparim.

Pėrpjekje tė mėdha janė duke u ndėrmarrė pėr tė siguruar import shtesė tė energjisė elektrike, qė do tė pėrmirėsonte furnizimin me energji dhe shpresohet qė kjo tė mund tė realizohet gjatė ditėve tė ardhshme.

ECIKS / RTK
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

Paribas Bank hyn nė Kosovė
Shtet social
Express: “Koncesioni rrezikon aeroportin”
11,5 milionė euro pėr ta futur “Xella”-n nė prodhim
Heqja e taksave gėzon prodhuesit e mėdhenj tė miellitAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail