Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Rexhepi akuzon ashpėr UNMIK-un pėr korrupsion


PRISHTINĖ, 21 TETOR 2003 - Kryeministri i Kosovės, Bajram Rexhepi, nė njė intervistė dhėnė pėr tė pėrjavshmen britanike "The Observer," akuzoi ashpėr UNMIK-un pėr pengimin e zhvillimit tė Kosovės, pėr korrupsion, por edhe pėr tolerimin e prostitucionit.

"Pa plane, pa afate politike, apo pa ndjenjėn e zgjidhjes sė statusit tė tyre tė paqartė ndėrkombėtar si njė etnitet joshtetėror, kosovarėt po humbin shpejt shpresėn," tha Rexhepi.

Kreu i Qeverisė u shpreh edhe pėr demonstratėn e 14 tetorit: "Nėse UNMIK-u vazhdon t'i injorojė nevojat tona, nėse vazhdon tė refuzojė transferimin e mė shumė pushteti nė duart tona, atėherė ndėrkombėtarėt kėtu do tė ballafaqohen me demonstrata tė mėdha dhe tė gjithė do tė bėrtasin "UNMIK shko nė shtėpi!," tha Rexhepi.

Ai akuzoi nė vazhdim ashpėr UNMIK-un sidomos pėr korrupsion, duke thėnė se ndihet i turpėruar para qytetarėve, sepse dyshon se njė pjesė e madhe e fondeve tė keqtrajtuara janė para tė mbledhura nga tatimi qė paguajnė kosovarėt.

Kreu i Qeverisė akuzoi UNMIK-un edhe pėr tolerimin e prostitucionit, pasi siē tha ai, janė shumė ndėrkombėtarė, tė cilėt janė tė pėrfshirė nė trafikun e femrave.

ECIKS
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

Paribas Bank hyn nė Kosovė
Shtet social
Express: “Koncesioni rrezikon aeroportin”
11,5 milionė euro pėr ta futur “Xella”-n nė prodhim
Heqja e taksave gėzon prodhuesit e mėdhenj tė miellitAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail