Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Privatizimi nė tė mirė tė Kosovės dhe zhvillimit tė saj


PRISHTINĖ, 21 TETOR 2003 - Privatizimi ėshtė nė tė mirė tė Kosovės dhe tė zhvillimit tė saj, ėshtė thėnė nė takimin e kryetarit tė Kuvendit tė Kosovės, Nexhat Daci me shefin e Shtyllės sė IV-tė tė UNMIK-ut, Nikolaus Graf Lambsdorf.

Kryeparlamentari Daci, duke i dhėnė mbėshtetje tė plotė vazhdimit tė privatizimit nė Kosovė, ka vlerėsuar se duhet pėrgatitur njė rregullativė mė tė mirė dhe tė plotė pėr gjithė hallkat e procesit tė transformimit tė pronės, pėr tė siguruar blerės seriozė, programe atraktive, si dhe siguri pėr punėtorėt dhe kapitalin.

ECIKS / Balkanweb
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

Paribas Bank hyn nė Kosovė
Shtet social
Express: “Koncesioni rrezikon aeroportin”
11,5 milionė euro pėr ta futur “Xella”-n nė prodhim
Heqja e taksave gėzon prodhuesit e mėdhenj tė miellitAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail