Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

USAID ka dhėnė 18 milionė dollarė pėr 200 projekte


PRISHTINĖ, 11 TETOR 2003 - USAID-i nė Kosovė pėrfundoi me sukses Projektin pėr Infrastrukturė dhe Shėrbime tė Komunitetit (CISP), njė program trevjeēar qė ndihmoi normalizimin e standardit jetėsor pėrmes rindėrtimit tė infrastrukturės sė vogėl publike nė komunitetet nėpėr tėrė Kosovėn.

Me mbylljen e CISP-it, projekti dhuroi pajisjet e tij pėr zyrė dhe gjėra tė tjera shkollave, organizatave bėmirėse dhe projekteve tė tjera pėr asistencė tė USAID-it nė Kosovė.

Shtatė shkolla tė ndėrtuara apo tė rinovuara me anė tė projektit tė CISP-it kanė marrė banka, orendi, kompjutera dhe furnizime tė tjera.

Donacionet, qė vlerėsohen nė afro 38.000 dollarė, i janė dėrguar shkollave nė kohėn e fillimit tė vitit tė ri shkollor duke ofruar kėshtu pėrmirėsime plotėsuese tė ambientit mėsimor pėr shumė nxėnės tė Kosovės.

ECIKS / Balkanweb
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

Paribas Bank hyn nė Kosovė
Shtet social
Express: “Koncesioni rrezikon aeroportin”
11,5 milionė euro pėr ta futur “Xella”-n nė prodhim
Heqja e taksave gėzon prodhuesit e mėdhenj tė miellitAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail