Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

SHBA mbėshtet procesin e privatizimin nė Kosovė


PRISHTINĖ, 10 TETOR 2003 - Zėdhėnėsi i Zyrės amerikane, Majkėll Meklelen, tha nė Prishtinė se SHBA e pėrkrahin fuqishėm procesin e privatizimit nė Kosovė. Zyra amerikane sipas tij, ėshtė njoftuar pėr pengesat e fundit qė kanė dalė nė mbarėvajtjen e privatizimit, si dhe ndalimin e tij nga ana e Shtyllės sė IV tė UNMIK-ut.

"Ne jemi tė informuar se kanė dalė nė pah disa ēėshtje ligjore dhe ne shpresojmė qė kėto tė zgjidhen sa mė shpejt qė tė jetė e mundur, nė mėnyrė qė procesi tė mund tė vazhdojė," tha Meklelen pėr gazetėn "Zėri".

ECIKS / Balkanweb
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

Paribas Bank hyn nė Kosovė
Shtet social
Express: “Koncesioni rrezikon aeroportin”
11,5 milionė euro pėr ta futur “Xella”-n nė prodhim
Heqja e taksave gėzon prodhuesit e mėdhenj tė miellitAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail