Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Ekspertėt diskutojnė pėr luftėn ndaj korrupsionit


PRISHTINĖ, 10 TETOR 2003 - Nė organizimin e Institutit pėr Demokraci dhe Relacione Etnike tė Kosovės nė Prishtinė filloi punimet konferenca dyditore ndėrkombėtare “ Krimi i Organizuar, Korrupsioni dhe Terrorizmi nė Ballkanin Pėrendimor”. Nė konferencė po marrin pjesė ekspertė tė njohur nė Ballkan, tė rinjėt nga regjioni me njė tė kaluar profesionale nga politika , diplomacia, ushtria, si dhe nga OJQ- ė e ndryshme.

Organizatori i kėsaj konference nga Forumi pėr Mardhėnjet etnike, Fadil Maloku tha se qėllimi i kėsaj konference ėshtė vetėdijėsimi i tė rinjėve dhe krijimi i njė rrjeti tė pėrbashkėt nė luftė kundėr krimit tė organizuar.

Koordinatori i Forumit pėr Mardhėnje etnike, prof. dr. Dushan Janjiq foli pėr qėshtjen e dialogut nė mes tė Prishtinės dhe Beogradit. Janjiq tha se Vjena nuk duhet tė jetė shansi I fundit pėr Kosovėn.

“Unė personalisht mendoj se njėra nga temat duhet tė jetė prioritet. Kjo temė duhet tė jetė bashkėpunimi nė luftėn kundėr krimit tė organizuar dhe jo tė shkohet nė diskutime politike pėr gjoja terrorizmin”, tha ai.

Konferenca do tė vazhdoj dy ditė me nga dy sesione.

ECIKS / RTK
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

Paribas Bank hyn nė Kosovė
Shtet social
Express: “Koncesioni rrezikon aeroportin”
11,5 milionė euro pėr ta futur “Xella”-n nė prodhim
Heqja e taksave gėzon prodhuesit e mėdhenj tė miellitAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail