Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Zvicra do tė investojė edhe 30 milionė Euro nė Kosovė


ZÜRICH, 09 TETOR 2003 - Qeveria Zvicerane deri mė tani ka investuar rreth 150 milionė euro nė fusha tė ndryshme tė jetės nė Kosovė. Ajo sot ka prezentuar njė fazė tė re tė ndihmės me strategji afatmesme pėr tri vitet e ardhshme.

Nė fokus tė interesimeve do tė jenė sfera sociale, ekonomia, bujqėsia si dhė institucionet qeverisėse tė vendit.

Shuma e mjeteve qė do tė investohen do tė jetė rreth 30 milionė euro.Kėshtu ka deklaruar nė takimin e sotėm me gazetarė Hubert Ajzel drejtor rajonal pėr Evropėn Juglindore nė Qeverinė e Zvicrės.

ECIKS / RTK
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

Paribas Bank hyn nė Kosovė
Shtet social
Express: “Koncesioni rrezikon aeroportin”
11,5 milionė euro pėr ta futur “Xella”-n nė prodhim
Heqja e taksave gėzon prodhuesit e mėdhenj tė miellitAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail