Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Ndėrpritet procesi i privatizimit ne Kosovė !!!


PRISHTINĖ, 08 TETOR 2003 - Misioni i Bashkimit Evropian nė Kosovė, ka kumtuar dje se pėr shkak tė sqarimeve tė nevojshme ligjore tė OKB-sė pėr privatizimin, vala e tretė e tenderėve tė shpallur mė 10 shtator 2003, me datė tė paraparė pėr dorėzim tė ofertave me 11 Nėntor 2003, ėshtė anuluar.

Aktualisht Kombet e Bashkuara janė nė proces tė shqyrtimit tė ligjeve mbi privatizimin. Mirret vesh se Serbia dhe Mali i Zi kanė kontestuar kėto ligje nė Kombet e Bashkuara.

Sė paku njė pėrfaqėsues kosovar nė bordin mbikqyrės tė AKM-sė ka akuzuar Serbinė pėr pengimin e procesit tė privatizimit nė kohėn kur flitet pėr dialog, kurse kryeministri Rexhepi ka thėnė se procesi i privatizimit nuk guxon tė ndėrpritet as edhe pėr njė ditė tė vetme.


ECIKS
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

Paribas Bank hyn nė Kosovė
Shtet social
Express: “Koncesioni rrezikon aeroportin”
11,5 milionė euro pėr ta futur “Xella”-n nė prodhim
Heqja e taksave gėzon prodhuesit e mėdhenj tė miellitAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail