Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Nė Nju Jork konferencė pėr investime nė Kosovė


PRISHTINĖ, 08 TETOR 2003 - Njė konferencė lidhur me investimet nė Kosovė do tė zhvillohet nė Nju Jork mė 10-11 tetor nėn patronazhin e institucioneve tė pėrkohshme tė Kosovės dhe me pjesėmarrjen e zyrtarėve tė Kosovės dhe bisnesmenėve tė interesuar amerikane, kryesisht tė pėrfaqėsuesve shqiptarė tė Kosovės nga diaspora.

Konferenca u njoftua nga qendra pėr Informacion e Biznesit tė Europės Lindore dhe Qėndrore me qendėr nė Uashington, e cila ėshtė burimi kryesor pėr shkėmbimin e informacionit ekonomik tregtar dhe financiar me vendet e Europės qėndrore dhe lindore.

Bėhet e ditur se nė konferencė do tė marrin pjesė kryeministri i Kosovės, Bajram Rexhepi, ministri pėr Ekonominė dhe Financėn Ali Sadriu, ministri i Tregtisė Ali Jakupi dhe pėrfaqėsues tė kompanive kosovare, tė interesuara pėr bashkėpunim me kompanitė amerikane.

ECIKS / RTK
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

Paribas Bank hyn nė Kosovė
Shtet social
Express: “Koncesioni rrezikon aeroportin”
11,5 milionė euro pėr ta futur “Xella”-n nė prodhim
Heqja e taksave gėzon prodhuesit e mėdhenj tė miellitAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail