Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Tatimi nė patundshmėri pėrmes rregullores sė re


PRISHTINĖ, 07 TETOR 2003 - Rregullorja 2003/29 pėr tatimin nė pronėn e paluajtshme nė Kosovė ėshtė pasardhėse e rregullores 2001/23 mbi pilot programin pėr vendosjen e tatimit nė pronėn e paluajtshme, thanė zyrtarė tė Ministrisė pėr Ekonomi dhe Financa nė takimin e sotėm me menaxherėt dhe koordinatorėt e inkasimit tė tatimit nė pronė tė komunave tė Kosovės.

Tatimi nė pronė ėshtė burim vetanak i mjeteve pėr komunat kosovare qė mund tė rritet me pėrmirėsimin dhe rritjen e ekonomisė sė Kosovės, tha bashkėkryesuesi i tatimit nė pronė nė Ministrinė pėr Ekonomi dhe Financa, Ali Gashi.

Rregullorja e re pėrmbanė disa risi pėr tė cilat ėshtė debatuar nė Kuvendin e Kosovės, dhe ėshtė nėnshkruar nga pėrfaqėsuesi special i sekretarit tė pėrgjithshėm, Hari Holkeri, tha ai.

Qytetarėt e pakėnaqur kanė tė drejtė tė ankohen nė Kuvendet e tyre Komunale, ku do tė formohen bordet e ankesave. Rregullorja 2003/29 pėr tatimin nė pronėn e paluajtshme nė Kosovė vendosė bazėn pėr stabilitet fiskal afatgjatė pėr komunat e Kosovės.

ECIKS / RTK
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

Paribas Bank hyn nė Kosovė
Shtet social
Express: “Koncesioni rrezikon aeroportin”
11,5 milionė euro pėr ta futur “Xella”-n nė prodhim
Heqja e taksave gėzon prodhuesit e mėdhenj tė miellitAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail