Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Aleanca e Agrobiznesit kundėr heqjes sė doganės pėr grurin


PRISHTINĖ, 07 TETOR 2003 - Miratimi i ligjit fiskal pėr heqjen e doganave pėr grur dhe pėr miell ėshtė i papranueshėm pėr Aleancėn e Agrobiznesit. Sipas zyrtarėve tė kėsaj aleance miratimi i kėtij ligji do tė bėj tė pamundur zhvillimin e industrisė vendėse. Pėr Alenacėn e Agrobiznesit miratimi i ligjit fiskal pėr heqjen e doganave pėr grur dhe miell ėshtė nė kundėrshim me zhvillimin e industrisė vendėse.

Me miratimin e kėtij ligji ėshtė bėrė njė gabim dhe pengesė shumė e madhe sepse kjo politikė mundėson lojėn e tregėtarėve nė rritjen e kapitalit tė tyre ndėrkohė qė pengon shumė nė zhvillimin ekonomik tha kryetari i kėsaj aleance, Muhamet Ferizi. Me kėtė rast, Aleanca e Kosovės pėr Agrobiznes kėrkoi nga inistitucionet mė tė larta vendėse dhe ndėrkombėtare tė ketė pėrfaqėsuesin e vet si anėtar nė Kėshillin pėr Politikė Fiskale tė Kosovės, tė hiqen doganat pėr tė gjitha farėrat si dhe pėr pesticidet.

Gjithashtu ata kėrkuan qė tė mos paguhet TVSH-ja nė kufi, por tė fillojė pagesa pas 6 muajsh dhe tė pėrfundoj pas njė viti si dhe tė hiqen taksat pėr naftėn e cila pėrdoret pėr bujqėsi dhe pėr industrinė ushqimore.

ECIKS / Balkanweb
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

Paribas Bank hyn nė Kosovė
Shtet social
Express: “Koncesioni rrezikon aeroportin”
11,5 milionė euro pėr ta futur “Xella”-n nė prodhim
Heqja e taksave gėzon prodhuesit e mėdhenj tė miellitAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail