Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

SHBA-tė japin 2.5 milionė dollarė pėr infrastrukturėn


PRISHTINĖ, 07 TETOR 2003 - Agjensia e SHBA-ve pėr zhvillim Ndėrkombėtar i ka ndarė Mercy Corps-it 2.5 milionė dollarė pėr njė marrėveshje bashkėpunimi pėr zbatimin e iniciativės sė re nė pėrkrahjen e infrastrukturės komunale (MISI) nė Kosovė.

MISI ėshtė njė program 18-mujor qė do tė pėrkrahė pėrmirėsimet e infrastrukturės nė komunat e Kosovės qė janė duke pėrparuar nė vendosjen e kushteve qė favorizojnė kthimin dhe riintegrimin e pakicave. Programi, nė bashkėpunim me UNMIK-un dhe organizatat e tjera donatore, poashtu do t’i ofrojė ndihmė qeverive komunale qė pėrpjekjet e tyre pėr tė pėrmirėsuar kushtet pėr kthim dhe riintegrim tė pėrmbushen.

Projekti ėshtė pjesė e angazhimit tė Qeverisė sė Shteteve tė Bashkuara pėr tė ndihmuar nė zhvillimin demokratik dhe ekonomik tė Kosovės.

ECIKS / RTK
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

Paribas Bank hyn nė Kosovė
Shtet social
Express: “Koncesioni rrezikon aeroportin”
11,5 milionė euro pėr ta futur “Xella”-n nė prodhim
Heqja e taksave gėzon prodhuesit e mėdhenj tė miellitAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail