Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Gjashtė autobote me benzinė u ikin doganave kosovare


HAN I ELEZIT, 3 TETOR 2003 - Gjashtė autobote me nėnprodukte tė naftės janė zhdukur dy ditė mė parė nga pika doganore e Hanit tė Elezit. Sipas njė burimi qė nuk deshi tė identifikohej nga Shėrbimi Doganor i Kosovės, autobotet ishin duke ardhur nga Bullgaria dhe kishin pėr destinacion Malishevėn.

Ky burim shtoi se ngarkesa e autoboteve ishte evidencuar nė librat doganorė, por autobotet kanė kaluar doganėn pa e paguar shėrbimin e saj dhe duke shėrbyer me dokumentacion falso, qė mbante vulat origjinale tė doganave tė UNMIK-ut.

Nė autobote ka pasur 182.387 litra benzinė, pėr tė cilėn detyrimi doganor kap shumėn prej 74.575 eurosh. Lajmi ėshtė konfirmuar edhe nga Shtylla IV e UNMIK-ut. "Dogana ėshtė njohur me kėtė rast dhe kanė nisur hetimet," tha zėdhėnėsja Monik de Grot.

ECIKS / Kosovapress
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

Paribas Bank hyn nė Kosovė
Shtet social
Express: “Koncesioni rrezikon aeroportin”
11,5 milionė euro pėr ta futur “Xella”-n nė prodhim
Heqja e taksave gėzon prodhuesit e mėdhenj tė miellitAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail