Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Pėrfundoi panairi i mallrave dhe shėrbimeve „Prishtina 2003“

PRISHTINĖ - Panairi ndėrkombėtar i mallrave dhe shėrbimeve “Prishtina 2003” i organizuar nga Oda Ekonomike e Kosovės e i mbajtur nė Qendrėn e Rinisė nė Prishtinė, solli tė mira pėr pjesėmarrės vendas e ndėrkombėtar, duke u mundėsuar atyre t’i prezentojnė tregut kosovar prodhime tė ndryshme.

Fuqia e ulėt blerėse dhe interesimi i dobėt i konsumatorėve pėr tė blerė produkte nė ambientin e panairit, bėri qė ekspozuesit qė kishin interesim tė gjenerojnė qarkullim tė madh tė mallrave, tė ballafaqohen me kėrkesėn e pamjaftueshme nė kėtė panair.

Personave kompetentė tė politikės fiskale tė Kosovės i ėshtė bėrė sėrish apel, qė tė mbrojnė prodhimet e vendit, pasiqė produktet e shteteve fqinje edhe kėsaj radhe mposhtėn produktet vendore si pasojė e trajtimit tė favorshėm doganor. Nga ana e pjesėmarrėsve janė drejtuar vėrejtje tė shumta nė adresė tė organizatorėve, nė veēanti pėr ēmimet e larta tė pjesėmarrjes. Edhe pse jo ēdo gjė ka qenė perfekte nė kėtė panair, ėshtė vėrejtur njė pėrmirėsim i dukshėm nė krahasim me panairet e kaluara. Ky panair ka karakter tradicional dhe mbahet ēdo vit.


ECIKS – (H.M.)

 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

Paribas Bank hyn nė Kosovė
Shtet social
Express: “Koncesioni rrezikon aeroportin”
11,5 milionė euro pėr ta futur “Xella”-n nė prodhim
Heqja e taksave gėzon prodhuesit e mėdhenj tė miellitAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail