Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Dje ka filluar zbatimi i MTL-sė nė mes Kosovės dhe Shqipėrisė


PRISHTINE, 2 TETOR 2003 - Marrėveshja pėr Tregti tė Lirė nė mes Kosovės dhe Shqipėrisė do tė hyjė nė zbatim qė nga 1 tetori, bėnė tė ditur nė Prishtinė zyrtarė pėr informim nga UNMIK-u dhe pėrfaqėsues nga Ministria e Tregtisė dhe Industrisė.

"Marrėveshja e Tregtisė sė lirė do tė fillojė tė zbatohet qė nga dita e mėrkurė," tha njė zėdhėnės i UNMIK-ut, kurse kėshilltari nė Ministrinė e Tregtisė dhe Industrisė, Mujė Gjonbalaj, tha se qė nga 1 tetori tė gjitha mallrat qė gjenden nė listėn 'libero' do tė kalojnė kufirin pa ngarkesa doganore.

"Nė bazė tė listave qė janė pėrpiluar nė marrėveshje tė dyanshme, shumė bizenese nuk do tė kenė asnjė problem sa i pėrket ngarkesave doganore dhe do tė jenė tė liruara nė kufi," tha Gjonbalaj.

ECIKS / Kosovapress
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

Paribas Bank hyn nė Kosovė
Shtet social
Express: “Koncesioni rrezikon aeroportin”
11,5 milionė euro pėr ta futur “Xella”-n nė prodhim
Heqja e taksave gėzon prodhuesit e mėdhenj tė miellitAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail