Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Kryetari i KNSLEJ-sė viziton Kosovėn


PRISHTINĖ, 1 TETOR 2003 - Ministri i Punės dhe Mirėqenies Sociale, Ahmet Isufi, dje nė Prishtinė ėshtė takuar me Jurgen Boksbaun, kryetar i Konfederatės Ndėrkombėtare tė Sindikatave tė Lira pėr Evropėn Juglindore (KNSLEJ) me seli nė Bruksel, me tė cilin ka biseduar pėr problemet dhe gjendjen sociale nė Kosovė.

Ministri Isufi, tha pas takimit se e ka infromuar, kryetarin e Sindikatės Botėrore pėr vėshtėrsitė me tė cilat po ballafaohet Ministria qė drejton ai, me rastin e procesit tė privatizimit dhe pėr problemet, qė do t'i ketė edhe nė tė ardhmen. "Ne do tė kemi pėrgjegjėsi pėr atė qė na takon. Ia sqarova kryetarit Jurgen se nė Kosovė ekzistojnė faktikishtė tri qeveri sa i pėrket procesit tė privatizimit. Nė kėtė proces ėshtė involvuar UNMIK-u dhe AKM-ja, gjė qė pamundėson pjesėmarrjen e Qeverisė sė Kosovės drejtpėrdrejt nė kėtė proces", tha ministri Isufi.

Ai ka kėrkuar nga Bashkimi i Sindikatave Botėrore qė BSPK-ja tė pranohet nė kėtė familje, dhe shpreson se shumė shpejt do tė ndodhė kjo. Nė anėn tjetėr, Jurgen Boksbaun, kryetar i Konfederatės Ndėrkombėtare tė Sindikatave tė Lira pėr Evropėn Juglindore, ka theksuar se ėshtė njė minimum i standardeve evropiane i cili po respektohet nė Kosovė sa i pėrket tė drejtave tė punėtorėve.

ECIKS / Balkanweb
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

Paribas Bank hyn nė Kosovė
Shtet social
Express: “Koncesioni rrezikon aeroportin”
11,5 milionė euro pėr ta futur “Xella”-n nė prodhim
Heqja e taksave gėzon prodhuesit e mėdhenj tė miellitAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail