Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Tėrė Italia pa rrymė


ROMĖ, 29 SHTATOR 2003 - Pothuajse tėrė Italia, sipas tė dhėnave tė Ministrisė sė Brendshme, dje rreth orės 3.30 tė mėngjesit ka pasur ndėrpreje tė energjisė elektrike. Shkaqet janė tė panjohura tha pėrfaqėsuesi i Ministrisė, megjithėse disa media si shkak kanė pėrmendur goditjen e rrufesė.

Sipas tė dhėnave tė njė zėdhėnėsi tė policisė sė Romės, rryma ėshtė ndėrprerė nė tėrė Italinė, pėrveē nė Sardine. Supozohet qė ndėrpreja tė jetė bėrė nga vendi prej nga importohet energjia, sipas tė gjitha gjasave nga Franca. Radiot italiane njoftojnė se asnjė njeri nuk ka mbetur i izoluar nė metron e Romės, pasi pėrmes gjeneratorėve tė energjisė ėshtė mundėsuar qė trenat tė lėviznin deri nė stacionet mė tė afėrta.

ECIKS
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

Paribas Bank hyn nė Kosovė
Shtet social
Express: “Koncesioni rrezikon aeroportin”
11,5 milionė euro pėr ta futur “Xella”-n nė prodhim
Heqja e taksave gėzon prodhuesit e mėdhenj tė miellitAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail