Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Kompanitė Britanike tė interesuara pėr Birrėn e Pejės


LONDĖR, 25 SHTATOR 2003 - Britania e madhe ėshtė e interesuar pėr privatizimin e Fabrikės sė birrės nė Pejės. "Ne jemi tė gatshėm dhe jemi investitori mė i fuqishėm nga tė gjitha kompanitė nė Evropė, nė tė gjitha pikėpamjet, pėr tė privatizuar Fabrikėn e birrės nė Pejė", thotė pėrfaqėsuesi i qeverisė sė Britanisė, Xhon Xhonson.

Ai ka theksuar faktin se pėr kėtė qėllim, qeveria britanike dhe koncernet e saja tė prodhimit tė birrės, kanė hyrė tani nė bisedime me Agjencinė e Mirėbesimit nė Kosovė (Kosova Trust Agency) rreth privatizmit tė fabrikės sė birrės nė Pejė.

ECIKS / Balkanweb
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

Paribas Bank hyn nė Kosovė
Shtet social
Express: “Koncesioni rrezikon aeroportin”
11,5 milionė euro pėr ta futur “Xella”-n nė prodhim
Heqja e taksave gėzon prodhuesit e mėdhenj tė miellitAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail