Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Frankfurt: konferencė pėr investime nė Kosovė


FRANKFURT, 22 SHTATOR 2003 - Tė shtunėn nė Frankfurt tė Gjermanisė ėshtė mbajtur Konferenca pėr Investime nė Kosovė (KACI), e organizuar nga Ministria e Kulturės, Rinisė, Sportit dhe Ēėshtjeve Jorezidente.

Qėllimi i konferencės ka qenė qė investitorėve potencial gjermanė dhe tė diasporės kosovare t’i jepet njė pasqyrė e mundėsive pėr investime nė Kosovė, pėrfshirė kėtu informatat pėr procesin e privatizimit, bazėn ligjore, etj.

Paraqitjet e tyre nė konferencė i kanė mbajtur pėrfaqėsuesit e AKM-sė, Qeverisė sė Kosovės, Odės Ekonomike tė Kosovės, UNMIK-ut si dhe pėrfaqėsuesi kosovar nė Paktin e Stabilitetit.

Megjithė qėllimin dhe nevojėn e qartė qė paraqitjet e tilla tė mundėsive tė investimit nė Kosovė tė tėrheqin sa mė shumė investitorė tė huaj, mirret vesh se shumica dėrrmuese e pjesėmarrėsve nė konferencė, mbi 90 pėr qind, ishin ndėrmarrės kosovarė qė jetojnė dhe punojnė nė Gjermani.

ECIKS
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

Paribas Bank hyn nė Kosovė
Shtet social
Express: “Koncesioni rrezikon aeroportin”
11,5 milionė euro pėr ta futur “Xella”-n nė prodhim
Heqja e taksave gėzon prodhuesit e mėdhenj tė miellitAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail