Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Kosova treg i vogėl por interesant, thotė Erhard Busek


PRISHTINE, 20 SHTATOR 2003 - Nė takimin qė dje drejtuesit e Paktit tė Stabilitetit kanė pasur me administratorin Holkeri ėshtė kėrkuar bashkėpunimi i tij mė i ngushė me vendorėt pėr zgjidhjen e problemeve tė shumta ekonomike. "Holkeri ishte shumė pėrgjegjės pėr dikutimet qė i bėmė me tė dhe deshi t'i shqyrtojė kėto ēėshtje", tha koordinatori i Paktit, Erhard Busek nė konferencėn e sotme pėr gazetarė pas pėrfundimit tė tė gjitha takimeve.

Kosova ėshtė treg i vogėl, por ne mendojmė se ėshtė treg interesant dhe jam i sigurt se do tė pėrtėrihet dhe do tė shkoj drejt rrjedhave kah janė duke shkuar vendet e tjera tė rajonit, theksoi Busek.

Busek poashtu pėrmendi koridorin 10 qė duhet tė kalojė nėpėr Kosovė, si dhe theksoi se ėshtė duke u shiquar mundėsia e lidhjes sė Kosovės pėrmes korridorit, Nish-Prishtinė-Shkup. Ndėrsa pėrsa i pėrket lidhjes me Tiranėn pėrkatėsisht Durrėsin ai tha se nuk dua qė t'ju ngjalli shpresat para kohe.

ECIKS / BalkanWeb
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

Paribas Bank hyn nė Kosovė
Shtet social
Express: “Koncesioni rrezikon aeroportin”
11,5 milionė euro pėr ta futur “Xella”-n nė prodhim
Heqja e taksave gėzon prodhuesit e mėdhenj tė miellitAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail