Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Rexhepi: Qeveria nuk ėshtė zjarrfikės i problemeve sociale


Prishtinė, 18 SHTATOR - Duke folur nė takimin e djeshėm tė Kėshillit Trepalėsh Kėshilldhėnės, kryeministri Brajram Rexhepi tha se Qeveria nuk duhet tė luajė rolin e zjarrfikėsit duke bėrė zgjedhje tė pėrkohshme aty ku ka probleme, por si tė evitohen grevat apo protestat me karakter social.

Rexhepi tha se angazhohet pėr krijimin e njė lloj pakti ndėrmjet Qeverisė, punėtorėve, sindikatave e Odės Ekonomike pėr t'i dhėnė njė hapėsirė qeverisė qė tė merret me probleme reale, si tė punėtorėve, e poashtu edhe tė kategorive tė tjera sociale.

Kjo ide nuk ėshtė risi, tha Rexhepi, meqė njė gjė e tillė ėshtė praktikuar edhe nė Irlandė e nė shumė shtete tė tjera, ndėrkohė qė kėrkoi korrektėsi dhe pėrgjegjėsi. Nė mbledhjen e sotme tė Kėshillit Trepalėsh Kėshilldhėnės u shqyrtuan edhe ēėshtje tė tjera si hartimi i projektligjit themelor tė punės, ai pėr promovim tė punėsimit dhe kujdesi ndaj tė papunėve.

ECIKS
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

Paribas Bank hyn nė Kosovė
Shtet social
Express: “Koncesioni rrezikon aeroportin”
11,5 milionė euro pėr ta futur “Xella”-n nė prodhim
Heqja e taksave gėzon prodhuesit e mėdhenj tė miellitAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail