Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Afaristėt nga Turqia vizitojnė Prishtinėn


Prishtinė, 18 SHTATOR - Kryetari i Kuvendit Komunal tė Prishtinės, Ismet Beqiri priti dje njė delegacion tė Bordit Ekonomik pėr Marrdhėnie me Jashtė, me seli nė Stamboll, tė cilit i printe zonja Asli Akdeniz. Ai e njoftoi delegacionin turk me angazhimet e Kuvendit Komunal pėr pėrmirsimin e infrastrukturės, pasi nė kėtė segment ka mė shumė probleme. Z. Beqiri theksoi se ndėr prioritetet kryesore tė pushtetit komunal tė Prishtinės ėshtė hartimi i Planit tė Pėrgjithshėm Urbanistik dhe ndėrtimi i rrugės unazore rreth Prishtinės, me gjatėsi prej 36 kilometrash.

Ndėrkaq, zonja Akdeniz, koordinatore rajonale e Bordit Ekonomik pėr Marrėdhėnie me Jashtė, tha se qėllim i vizitės sė delegacionit ėshtė hulumtimi i tregut nė Kosovė. Ajo tha se nė pėrbėrje tė delegacionit janė edhe pėrfaqėsuesit e dy kompanive tė njohura truke, Efes Pilsner dhe MNG, tė cilat janė tė interesuara tė investojnė nė Kosovė.

ECIKS/Radio21
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

Paribas Bank hyn nė Kosovė
Shtet social
Express: “Koncesioni rrezikon aeroportin”
11,5 milionė euro pėr ta futur “Xella”-n nė prodhim
Heqja e taksave gėzon prodhuesit e mėdhenj tė miellitAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail