Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Nėnshkruhet kontrata pėr "Kosova Airlines"


PRISHTINĖ, 17 SHTATOR - Ministri i Transportit dhe Postė-Telekomunikacionit Zef Morina, udhėheqėsi i Shtyllės IV tė UNMIK-ut Nikolas Lambsdorf dhe pėrfaqėsuesit e Hamburg-International nenshkruan dje nė Prishtinė kontratėn e tenderit pėr themelimin e Aviokompanisė sė Kosovės.

Hamburg International ėshtė kompani ajrore, e cila fitoi tenderin e AKM-sė nė pjesėn e parė tė kėtij viti nė konkurrencė ndaj sė cilės ishin edhe tri kompani tė tjera.

Tri kompanitė kosovare, Eurokoha, Kosova Reisen dhe Malėsia Reisen, janė njėherėsh edhe partnerė tė Hamburg International dhe aksionarė kryesorė tė "Kosova Airlines".

ECIKS
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

Paribas Bank hyn nė Kosovė
Shtet social
Express: “Koncesioni rrezikon aeroportin”
11,5 milionė euro pėr ta futur “Xella”-n nė prodhim
Heqja e taksave gėzon prodhuesit e mėdhenj tė miellitAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail