Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Kosovė: edhe pensionistėt nė protesta


PRISHTINE, 17 SHTATOR 2003 - Pranimi i statusit tė pensionistit, kthimi i 30 milionė eurove qė ua ka borxh Serbia, dhėnia e parave pėr secilin pensionist pėr punėn qė ka kryer gjatė 40 viteve, janė kėrkesat e Lidhjes sė Pensionistėve tė Kosovės, tė cilėt duke filluar nga dje do tė organizojnė protesta nė shtatė qendra komunale tė Kosovės.

Protesta e parė ėshtė mbajtur para selisė sė UNMIK-ut nė Prizren.

Protestat do tė vazhdojnė deri mė 24 shtator, kur ėshtė parashikuar qė ato pastaj tė mbahen vetėm nė Prishtinė para Kuvendit tė Kosovės dhe selisė sė UNMIK-ut. Protesta e Lidhjes sė Pensionistėve tė Kosovės ishte paralajmėruar kohė mė parė nga kryetari i kėsaj shoqate, Rasim Domi.

ECIKS / Kosovapress
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

Paribas Bank hyn nė Kosovė
Shtet social
Express: “Koncesioni rrezikon aeroportin”
11,5 milionė euro pėr ta futur “Xella”-n nė prodhim
Heqja e taksave gėzon prodhuesit e mėdhenj tė miellitAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail