Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Trusti i kursimeve pensionale takon qytetarėt


PRISHTINĖ, 17 SHTATOR 2003 - Muajin e kaluar Trusti i Kursimeve Pensionale tė Kosovės (TKP), ka mbushur plot njė vit prej fillimit tė mbledhjes sė kontributeve tė para pėr kursimet pensionale nė Kosovė.

Gjatė kėtij viti Trusti i Kursimeve Pensionale tė Kosovės ka mbledhur gjithsejt 23 milionė euro nga mė shumė se 100 mijė tė punėsuar nė mė shumė se 300 subjekte, thanė dje drejtuesit e Trustit nė njė takim me qytetarė.

Vlen te permendet se ne takimin e djeshem te TKP-se me kryeparlamentarin Nexhat Daci, ky i fundit ka paralajmeruar TKP-ne se nuk do ta kete perkrahjen e institucioneve Kosovare perderisa te vazhdohet qe mjetet e grumbulluara ne Kosove te investohen jashte saj.

Lexoni lajmin e ditės sė djeshme lidhur me takimin Daci-TKP

ECIKS (E.Sh.)
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

Paribas Bank hyn nė Kosovė
Shtet social
Express: “Koncesioni rrezikon aeroportin”
11,5 milionė euro pėr ta futur “Xella”-n nė prodhim
Heqja e taksave gėzon prodhuesit e mėdhenj tė miellitAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail