Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

TKP nuk gezon perkrahjen e institucioneve Kosovare


PRISHTINĖ, 16 SHTATOR 2003 - Kryeparlamentari Nexhat Daci, priti drejtoren e Trustit tė Kursimeve Pensionale te Kosoves (TKP), Arjeta Koshutovėn, me ērast u bė e ditur se nė kėtė fond janė mbledhur rreth 23 milionė euro.

Daci, theksoi se Trusti nuk do ta ketė mbėshtetjen e institucioneve vendore, pėrderisa ndjek politikėn e investimit te mjeteve te ketij fondi jashtė Kosovės.

Nje politike e tille, sipas zyrtarėve tė Trustit, arsyetohet me sistemin jo tė sigurtė bankar nė vend, megjithese sipas shumices derrmuese te eksperteve sistemi bankar kosovar eshte me moderni ne Ballkan dhe ne nivel te barabarte me sistemet e shteteve te BE-se.

ECIKS / RTK
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

Paribas Bank hyn nė Kosovė
Shtet social
Express: “Koncesioni rrezikon aeroportin”
11,5 milionė euro pėr ta futur “Xella”-n nė prodhim
Heqja e taksave gėzon prodhuesit e mėdhenj tė miellitAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail