Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Tregtia e lirė mė Shqipėrinė hyn nė fuqi mė 1 Tetor


PRISHTINE, 13 SHTATOR 2003 - Shtylla e IV e UNMIK, njofton se Marrėveshja e Tregtisė sė Lirė ndėrmjet Kosovės dhe Shqipėrisė do tė zbatohet duke nisur nga 1 tetori 2003.

Siē parashikohet nė marrėveshjen e nėnshkruar nga ish-PSSP Mikael Shtajner dhe Ministri i Ekonomisė i Shqipėrisė, Arben Malaj me 7 korrik, MTL me Shqipėrinė hyn nė fuqi nė muajin e dytė pas datės sė pranimit tė dy shėnimve tė fundit, me tė cilėn palėt kontraktuese e njoftojnė njėri tjetrin pėrmes kanaleve tė duhura se e kanė ratifikuar marėveshjen.

Autoritetet Doganore tė UNMIK-ut aktualisht janė duke i bėrė pėrgatitjet e fundit pėr njė zbatim tė saktė dhe tė duhur tė marrėveshjes.

ECIKS / Kosovapress
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

Paribas Bank hyn nė Kosovė
Shtet social
Express: “Koncesioni rrezikon aeroportin”
11,5 milionė euro pėr ta futur “Xella”-n nė prodhim
Heqja e taksave gėzon prodhuesit e mėdhenj tė miellitAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail