Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Ministria e kulturės dhe e financave takojnė donatorėt


PRISHTINE, 13 SHTATOR 2003 - Ministria e Kulturės, Rinisė dhe Sportit nė bashkėpunim me Ministrinė e Financave mbajtėn dje konferencėn e parė me donatorė lidhur mė investimet e mundshme nė zhvillimin e kulturės nė Kosovė, nė veēanti nė mbrojtjen e trashėgimisė kulturore, si dhe nė pėrmirėsimin e infrastrukturės nė sport.

Qėllimi i konferencės ishte qė tė sensibilizohet vėmendja e opinionit ndėrkombėtar, nė rend tė parė e donatorėve tė vendeve mike, qė tė investojnė nė zhvillimin e kulturės , mbrojtjen e trashėgėmisė kulturore, si dhe nė ngritjen e qendrave tė reja rinore, tha para donatorėve ministri i Kulturės , Rinisė dhe Sportit, Behxhet Brajshori.

Ndėrkaq, Ali Sadriu, ministėr i Ekonomisė dhe Financave, tha se trashėgėmia kulturore kėrkon dorėn tonė ,prandaj ne, nė bashkėpunim me Ministrinė e kulturės kemi bėrė kėtė organizim, qė t'iu drejtohemi miqėve tanė qė tė investohet nė kulturė nė veēanti, nė mėnyrė qė trashėgėmia kulturore tė riparohet dhe tė shpėtohet nga dhėmbi i kohės.

ECIKS / Balkanweb
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

Paribas Bank hyn nė Kosovė
Shtet social
Express: “Koncesioni rrezikon aeroportin”
11,5 milionė euro pėr ta futur “Xella”-n nė prodhim
Heqja e taksave gėzon prodhuesit e mėdhenj tė miellitAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail