Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

KE diskuton NVM-te (SOE) me qeverine kosovare


PRISHTINE, 12 SHTATOR 2003 - Organizuar nga Komisioni Evropian, UNMIK-u dhe Qeveria e Kosovės, dje nė Prishtinė u mbajt mbledhja e parė mbi Marrėveshjen Evropiane pėr ndėrmarrje tė vogla dhe te mesme (NVM), qė ka pėr qėllim plotėsimin e kushteve qė ndėrmarrjet e vogla kosovare tė bėhen nėnshkruese tė Kartės Evropiane tė ndėrmarrjeve tė vogla.

Ministri i tregtisė dhe industrisė Ali Jakupi tha se "me nėnshkrimin e kėsaj karte, qė paraqet kaptinė tė veēantė nė fushėn e stabilizim-asocimit, ndėrmarrjet e vogla kosovare marrin pėrsipėr rishikimin e politikės sė ndėrmarrjeve tė vogla, sipas kritereve dhe standardeve tė Komisionit Evropian".

Nė mbledhjen e parė mbi marrėveshjen evropiane tė ndėrmarrjeve tė vogla, pjesėmarrėsit miratuan edhe njė sėrė plotėsimesh tė Statutit dhe tė Kartės Evropiane tė ndėrmarrjeve tė vogla.

ECIKS / Balkanweb
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

Paribas Bank hyn nė Kosovė
Shtet social
Express: “Koncesioni rrezikon aeroportin”
11,5 milionė euro pėr ta futur “Xella”-n nė prodhim
Heqja e taksave gėzon prodhuesit e mėdhenj tė miellitAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail