Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Kuvendi miraton nė parim projektligjin pėr siguri nė punė


PRISHTINĖ, 05 SHTATOR 2003 - Kuvendi i Kosovės nuk e shqyrtoi gjendjen aktuale politike dhe tė sigurisė nė vend. Pas kėrkesės sė grupit parlamentar tė PDK-sė, Kuvendi me shumicė votash vendosi qė kjo ēėshtje tė debatohet nė njėrėn nga seancat e ardhshme tė Kuvendit. Kuvendi me shumicė votash miratoi nė parim projektligjin pėr siguri nė punė, mbrojtje tė shėndetit dhe mjedisit nė punė. Kryeparlamentari Daci kėtė vendim e arsyetoi me qėllim tė aritjes sė konsensusit veprues tė subjekteve poltike. Kuvendi nuk e ka debatuar as kėrkesėn e shefit tė grupit parlamentar tė AAK-sė, Bujar Dugolli pėr shpalljen e deklaratės pėr pavarėsi tė Kosovės. Nė vazhdim, Kuvendi miratoi nė parim projektligjin pėr siguri nė punė, mbrojtje tė shėndetit dhe mjedisit nė punė, tė cilin e prezentoi Ministri pėr punė dhe mirėqenie sociale, Ahmet Isufi. Sipas tij qėllimi kryesor i kėtij ligji do tė jetė mbrojtja e shėndetit dhe parandalimi i rreziqeve tė ndryshme nė punė.Ndėrsa, pas refuzimit tė LDK-sė, Kuvendi nuk ka miratuar ndryshimet dhe plotėsimet e ligjit pėr inspektoriatin e punės.

ECIKS / RTK
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

Paribas Bank hyn nė Kosovė
Shtet social
Express: “Koncesioni rrezikon aeroportin”
11,5 milionė euro pėr ta futur “Xella”-n nė prodhim
Heqja e taksave gėzon prodhuesit e mėdhenj tė miellitAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail