Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Minatorėt duan tė ndryshojnė formėn e grevės


MITROVICĖ, 05 SHTATOR 2003 - Futja e grevistėve nė horizontin e tetė tė minierės Trepēa nė Stan Tėrg ose shkurja nė Prishtinė nė njė protestė tė madhe janė dy nga mundėsitė qė po shqyrton Kėshilli grevist i minatorėve tė Kombinatit Trepēa, nė kohėn qė greva e mbi 500 minatorėve ka hyrė nė ditėn e katėrt.

Halil Qela, kryetar i Kėshillit Grevist tė minatorėve tha se tani kėrkesat e minatorėve pėr kthim nė vendet e punės pritet t’i adresohen UNMIK-ut dhe Agjensionit Kosovar tė Mirėbesimit.

Sipas tij nė ditėn e katėrt tė grevės gjendja shėndetėsore e minatorėve ėshtė keqėsuar dhe pėr kėtė nė oborrin e minierės nė Stan Tėrg ėshtė improvizuar njė spital me shtretėr. Gjatė ditės sė sotme minatorėt grevistė janė vizituar nga njė grup deputetėsh tė Lidhjes Demokratike tė Kosovės.

ECIKS / RTK
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

Paribas Bank hyn nė Kosovė
Shtet social
Express: “Koncesioni rrezikon aeroportin”
11,5 milionė euro pėr ta futur “Xella”-n nė prodhim
Heqja e taksave gėzon prodhuesit e mėdhenj tė miellitAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail