Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Faza e dytė e privatizimit: Dje u shpallėn fituesit


PRISHTINE, 4 SHTATOR 2003 - Ne Prishtinė dje ne mbremje eshte dashur te mbahet ceremonia e hapjes sė ofertave pėr fazėn e dytė tė procesit tė privatizimit tė 18 ndėrmarrjeve shoqėrore.

ECIKS do t'i publikojė rezultatet e tendereve nė kėtė faqe porsa tė dihen ato rezultate. Sipas nje raporti te drejteperdrejte te gazetarit te RTK-se per lajmet e djeshme te ores 19:30, procesi i verifikimit te ofertave dhe shpalljes se fituesve mund te zgjse deri ne oret e para te mengjesit te dites se sotme.

Zėvendėsdrejtori menaxhues pranė Agjencisė Kosovare tė Mirėbesimit, Ahmet Shala, bėri tė ditur se deri dje ishin mbi 300 investitorė tė interesuar qė vizituan selinė e kėsaj agjencie, perderisa mirret vesh se numri i ofertave per 18 ndermarrjet ne listen e privatizmit ne kete faze eshte 180.

"Jemi tė kėnaqur tė vėrejmė njė interesim tė madh, si nga investitorėt potencialė vendorė, ashtu edhe ata ndėrkombėtarė",- tha Shala.

Ceremonia ėshtė paraparė tė pėrcillet nga pėrfaqėsues tė ofertuesve, autoritete lokale dhe organizata ndėrkombėtare.

ECIKS
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

Paribas Bank hyn nė Kosovė
Shtet social
Express: “Koncesioni rrezikon aeroportin”
11,5 milionė euro pėr ta futur “Xella”-n nė prodhim
Heqja e taksave gėzon prodhuesit e mėdhenj tė miellitAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail