Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Pritet tė themelohet shoqata e kompanive ndėrtimore


PRISHTINĖ - Kompanitė pėr ndėrtimin e rrugėve, me qėllim tė bashkėrenditjes sė aktiviteteve tė tyre dhe bashkėpunimit mė tė ngushtė me qeverinė, kanė hedhur hapin e parė pėr themelimin e shoqatės sė tyre.

Takimi i parė i kėtyre kompanive u organizuar nga konsulentė gjermanė tė GTZ dhe DIWI. Ky takim dhe kjo nismė ka edhe pėrkrahjen nga Ministria e Transportit dhe Post-Telekomunikacionit. Shoqata e kompanive qė merren me ndėrtim tė rrugėve do tė formohet deri nė fund tė vitit, tha pėr radion Blu Sky zyrtari nga organizata gjermane GTZ, Hans Gerd Spelleken. “Shoqata ėshtė nė themelim, diskutuam sot pėr statusin dhe presim tė regjistrohet sė shpejti. Deri nė fund tė kėtij viti llogarisim qė tė kemi takimin e parė tė kuvendit tė shoqatės.”

Qėllimi i shoqatės do tė jetė edhe pėrmirėsimi i kualitetit tė rrugėve si dhe hapja e vendeve tė punės.

ECIKS / RTK
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

Paribas Bank hyn nė Kosovė
Shtet social
Express: “Koncesioni rrezikon aeroportin”
11,5 milionė euro pėr ta futur “Xella”-n nė prodhim
Heqja e taksave gėzon prodhuesit e mėdhenj tė miellitAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail