Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Hyn nė ditėn e katėrt greva e arsimtarėve nė Kosovė


PRISHTINE, 04 SHTATOR 2003 - Greva e mėsimdhėnėsve tė shkollave fillore dhe ato tė mesme tė Kosoves dje hyri nė ditėn e tretė. Derisa Ministri i Arsimit Rexhep Osmani thotė se nė pjesėn dėrrmuese tė shkollave tė Kosovės procesi mėsimor po zhvillohet normalisht, zyrtarėt e Sindikatės sė Bashkuar tė Arsimit, thanė se nė grevė janė 98 pėrqind e shkollave.

Ministri Rexhep Osmani ka thėnė se do tė kėrkojė qė ēėshtja e rritjes sė pagave tė arsimtarėve tė vėhet nė rend dite nė mbledhjen e djeshme tė qeverisė.

Dje ne mbremje, pasi qe qeveria ka diskutuar ceshtjen e greves, kryeministri Rexhepi ne nje konference per shtyp ka deklaruar se qeveria e Kosoves nuk ka kurfare mundesish te ngrise pagat e arsimtareve dhe se buxheti nuk lejon ngritje te pagave as "per nje cent".

Mbetet te shihet nese greva e arsimtareve do te vazhdoje edhe sot, diten e katert te vitit te ri shkollor.

ECIKS
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

Paribas Bank hyn nė Kosovė
Shtet social
Express: “Koncesioni rrezikon aeroportin”
11,5 milionė euro pėr ta futur “Xella”-n nė prodhim
Heqja e taksave gėzon prodhuesit e mėdhenj tė miellitAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail