Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

SBASHK: Punėtorėt e arsimit prej 1 shtatorit ne grevė


PRISHTINĖ - Viti i ri shkollor 2003/2004 do tė fillojė me njė grevė tė pėrgjithshme tė mėsimdhėnėsve me kėrkesė pėr ngritjen e pagave tė tyre, bėri tė ditur sot nė njė takim me gazetarė kryetari i Sindikatės sė Bashkuar e Arsimit, Shkencės dhe Kulturės sė Kosovės, Agim Hyseni. Kryetari i SBASHK-ut Agim Hyseni tha se SBASHK-u duke pasur parasysh pozitėn e rėndė tė punonjėsve tė arsimit tė cilės nuk i vie fundi ėshtė detyruar tė shpallė grevė tė pėrgjithėshme. Sipas Hysenit arsimtarėt janė tė vendosur me kėrkesat e tyre. SBASHKU do tė vazhdojė tė jetė ndėrmjetėsues dhe partner social qė pranon dhe pėrfaqėson kėrkesat e arsyeshme tė punonjėsve tė arsimit. Po ashtu Agim Hyseni tha se 7 milion euro tė cilat janė ndarė pėr ministrinė e arsimit janė tė mjaftueshme pėr plotėsimin e kėrkesave tė arsimtarėve.

ECIKS / RTK
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

Paribas Bank hyn nė Kosovė
Shtet social
Express: “Koncesioni rrezikon aeroportin”
11,5 milionė euro pėr ta futur “Xella”-n nė prodhim
Heqja e taksave gėzon prodhuesit e mėdhenj tė miellitAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail