Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

SBASHK: ''Greva e arsimtarėve fillon mė 1 shtator''


PRISHTINĖ, 22 GUSHT 2003 - Sindikata e Bashkuar e Arsimit, tė enjten shpalli grevėn e pėrgjithshme tė arsimtarėve kosovarė dhe me kėtė bėri me dije se mėsimi nuk do tė fillojė me 1 shtator.Vendimi i Sindikatės sė Arsimit erdhi pak orė pas apelit tė Ministrit tė Arsimit, Rexhep Osmani qė tė mos destabilizohet situata me greva. Kryetari i SBASHK-ut, Agim Hyseni vlerėsoi se greva ka ardhur edhe pėr shkak tė asaj se arsimtarėt pėr njė periudhė tė gjatė injorohen nga injorantėt dhe kėtė ata mė nuk mund ta tolerojnė. Hyseni u tha gazetarėve se ky vendim ėshtė marrė pas njė takimi tė jashtėzakonshėm me pėrfaqėsuesit e SBASHK-u nga nivelet komunale, regjionale dhe nė shkallė vendi.

ECIKS / RTK
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

Paribas Bank hyn nė Kosovė
Shtet social
Express: “Koncesioni rrezikon aeroportin”
11,5 milionė euro pėr ta futur “Xella”-n nė prodhim
Heqja e taksave gėzon prodhuesit e mėdhenj tė miellitAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail