Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Bllokohen nė Prizren 10 000 litra vaj


PRIZREN, 22 GUSHT 2003 - Inspektorėt prizrenas njoftuan se pėr shkak tė peshės sė mangėt, kanė bllokuar brenda javės njė sasi prej afro 10 000 litra tė vajit ushqimor, tė hedhur nė treg nga dy kompani vendore, vaji "Flori" i "Agrokosova Company" e Podujevės dhe vaji "Dukat", qė shpėrndahej nga NTP "Alcon" e Ferizajt. Fail Hoxha, zėvėndėsdrejtor komunal i inspektoriatit nė Prizren, tha se gjatė njė kontrolli nėpėr disa pika tregtimi me shumicė, inspektorėt kanė gjetur njė sasi tė konsiderueshme tė vajit ushqimor me peshė tė mangėt."Pas konstatimit kjo sasi e vajit ėshtė tėrhequr nga shitja pėr njė kohė shumė tė shkurtėr, ndėrsa inspektorėt kanė kontaktuar me menaxherėt e kompanive qė bėjnė prodhimin dhe shpėrndarjen e artikullit qė tė bėjnė rikthimin nė bazė dhe ta kthejnė peshėn normale tė deklaruar prej njė litri; nė tė kundėrt njė shitje e tillė do tė anulohet", tha, Hoxha. Zyrtarėt njoftuan se vaji ishte me peshė tė mangėt deri nė 120 mililitra.

ECIKS / Balkanweb
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

Paribas Bank hyn nė Kosovė
Shtet social
Express: “Koncesioni rrezikon aeroportin”
11,5 milionė euro pėr ta futur “Xella”-n nė prodhim
Heqja e taksave gėzon prodhuesit e mėdhenj tė miellitAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail