Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Reduktime tė energjisė elektrike edhe kėtė javė


PRISHTINĖ, 19 GUSHT 2003 - "Katėr orė me energji dhe dy pa tė do tė jetė orari i reduktimeve sė paku edhe pėr javėn e ardhshme", thotė zyrtarja e shtyllės IV tė UNMIK-ut, Beti Davson. Ajo tha se nė funksion janė Blloku A3 dhe A4 qė prodhojnė nga 100 megavat, si dhe Blloku B2 qė prodhon 170 megavat. "Kjo energji nuk ėshtė e mjaftueshme pėr Kosovėn", tha Davson, "pėr shkak se Kosova mesatarisht nė ditė shpenzon 500 megavat". Zėdhėnėsja e KEK-ut tha se vetėm njė sasi e vogėl e energjisė ėshtė duke u importuar nga vendet fqinje. Nė pranverėn e kėtij viti, ish-kryeadministratori i Kosovės, Shtajner i ka dhėnė KEK-ut 17 milionė euro nga sufiēiti buxhetor i Kosovės pėr tė pėrmirėsuar situatėn energjetike nė vend.

ECIKS / Balkanweb
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

Paribas Bank hyn nė Kosovė
Shtet social
Express: “Koncesioni rrezikon aeroportin”
11,5 milionė euro pėr ta futur “Xella”-n nė prodhim
Heqja e taksave gėzon prodhuesit e mėdhenj tė miellitAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail