Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Rritet fluksi i turistėve kosovarė

KUKĖS, 7 GUSHT 2003 - Fluksi i turistėve qė kalojnė nga Kosova nė Shqipėri me qėllim frekuentimin e bregdetit shqiptar ka pėsuar njė rritje, vetėm nė pikėn kufitare tė Kukėsit gjatė 4 ditėve nga Kosova nė Shqipėri kanė hyrė mbi 9.000 persona me mbi 1 mijė automjete. Zyrtarė tė policisė kufitare nė Kukės thane se gjatė 4 ditėve tė para tė muajit gusht ėshtė shėnuar shifra mė e lartė e lėvizjeve nga Kosova nė Shqipėri dhe anasjelltas, si e njerėzve ashtu dhe e automjeteve. Gjatė kėtyre 4 ditėve kanė kaluar nga Kosova nė Shqipėri 9 mijė shtetas me 1 mijė automjete, ndėrkohė qė nga Shqipėria nė Kosovė rezulton tė kenė kaluar 7800 persona me rreth 2 mijė automjete. Pėr muajin korrik, policia kufitare ka regjistruar qė tė kenė hyrė nė Shqipėri nga Kosova 38 mijė shtetas tė kėtij vendi me 8900 automjete dhe kanė hyrė nė Kosovė nga Shqipėria 33250 persona me 9100 automjete. Gjatė muajit qershor janė regjistruar tė kenė kaluar nė Shqiperi 10300 shtetas nga Kosova me 3324 automjete.

ECIKS / Balkanweb
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

Paribas Bank hyn nė Kosovė
Shtet social
Express: “Koncesioni rrezikon aeroportin”
11,5 milionė euro pėr ta futur “Xella”-n nė prodhim
Heqja e taksave gėzon prodhuesit e mėdhenj tė miellitAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail