Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

PTK shton numrin e kabinave telefonike

Posta dhe Telekomunikacioni i Kosovės ka shtuar numrin e kabinave telefonike “Pay Phone”, nė tėrė territorin e Kosovės, qė do t’iu mundėsojė qytetarėve tė komunikojnė edhe pėrmes kėtij shėrbimi, qė ėshtė mė i lirė nė krahasim me ēmimin pėr njė thirrje telefonike qė bėhet nga kabinat me ndėrmjetėsues apo nga shtėpitė. Nė anėn tjetėr kėto kabina do t’i sjellin njė fitim edhe vetė PTK-sė. Sipas zyrtarėve tė PTK-sė, pėrdorimi i “Pay Phone” ėshtė mjaft i madh dhe tė ardhurat nga to janė mesatarisht 400 euro pėr njė kabinė. Pėrgjegjėsit e PTK-sė theksojnė se kartelat qė pėrdoren nė kėto kabina kanė njė nivel tė lartė tė sigurisė, kėshtu qė ēdo tentim i keqpėrdorimit bllokohet nga njė qendėr e posaēme. Deri me tani nuk ėshtė paraqitur asnjė rast i keqpėrdorimit

ECIKS / RTK
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

Paribas Bank hyn nė Kosovė
Shtet social
Express: “Koncesioni rrezikon aeroportin”
11,5 milionė euro pėr ta futur “Xella”-n nė prodhim
Heqja e taksave gėzon prodhuesit e mėdhenj tė miellitAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail